Leírás
Bovden segítségével, riasztóról, központi zárról, vagy gombról működtetve kipattintja a csomagtér ajtónkat!
Figyelem nem minden autóba beszerelhető!!!
- Olyan autók esetében ahol a csomagtér az ülés oldalán lévő karon keresztül bovdennel nyílik, ott semmi akadálya az automatizálásának!
- A többi autónál mind egyedileg megtekintve dönthető el az, hogy tudja-e majd nyitni vagy sem, a csomagtér zárszerkezetét kell megnézni, hogy van-e lehetőség arra, hogy egy kb 2-3 kiló (20-30N-on) erővel meghúzható kart találunk amit meghúzva az ajtó kipattan, ez a szerkezet nem a központizár motort helyettesíti és nem alkalmas az 5. ajtó nyitására, zárására, csak arra alkalmas, hogy a nyitott, illetve nem minden esetben szükséges, hogy nyitott ajtót zárszerkezetét meghúzva a csomagtérajtót a többi ajtó nyitása nélkül kipattintja!
Jellemzők:
- Nagyon erős csomagtér nyitó bovdenes mágnes:
- 220mm-es bovden
- 20-30N húzási erő
- mágnes hossza, mindennel együtt: 100mm
- átmérője 40mm
- a bovden visszahúzásáról a zárszerkezet rugójával kell gondoskodni
- Kábelköteg, kapcsoló
- Felfogatáshoz szükséges egyéb alkatrészek
Jótállás
Erre a termékre a forgalmazó a törvényben előrít 2 év kellékszavatosságot vállal.
A jótállásra és a szavatosságra a Polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvényben és az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX.22.) számú kormányrendeletben foglaltak az irányadók.
Jótállás, kellékszavatosság
A szavatosság
Kellékszavatosság hatálya alá tartozik minden nem tartós fogyasztási cikk eladási ártól függetlenül.
Szavatosságra a fogyasztók és a fogyasztónak nem minősülő vásárlók is jogosultak.
- fogyasztók esetén 2 éve
- fogyasztónak nem minősülő vásárlók esetén pedig 1 év
Szavatossági panasz esetén a végfelhasználónak, tehát a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a hiba vagy annak oka már az értékesítés pillanatában is fennállt.
Ha az eladott termék vagy szolgáltatás hibás, akkor a vevő kellékszavatossággal élhet. A kellékszavatosság keretében a vevőt többféle jogosultság illeti meg.
- A vevő választhat, hogy a termék kijavítását vagy kicserélését szeretné-e. Adott esetben előfordulhat, hogy e jogaival a vevő nem tud élni, mert például a termék egyedi, így nem lehet kicserélni. Az is lehet, hogy a kijavítás nem megvalósítható, mert az eladónak aránytalan többletköltséget eredményezne. A vevő a terméket saját maga is megjavíthatja vagy az általa megbízott személlyel is megjavíttathatja. Ebben az esetben a költségeket az eladó viseli.
- A vevőnek arra is van lehetősége, hogy árleszállítást igényeljen. Ez leginkább abban az esetben alkalmazható, ha a termék hibás ugyan, de a hiba nem lehetetleníti el teljesen a használatát. Például egyes funkciók nem működnek, vagy a terméknek esztétikai hibája van.
- A vevő továbbá azt is választhatja, hogy eláll a szerződéstől. Az elállás azt jelenti, hogy a vásárlást megelőző állapotot kell visszaállítani. Vagyis a vevő a hibás terméket visszaadja és visszakapja a vételárat. Fontos, hogy jelentéktelen hiba miatt nincs helye elállásnak.
Elállással akkor élhet a vevő, ha
- a kijavítást vagy a kicserélést az eladó nem vállalta, vagy
- e kötelezettségének az eladó megfelelő határidőben vagy a vevő érdekeinek sérelme nélkül nem tud eleget tenni, vagy
- a vevőnek a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.
Jótállás
A termék nem tartozik törvényben meghatározott jótállási kötelezettség alá.